روز شیطانی مجلس !؟

نطق آتشین مطهری مجلس را به تعطیلی کشاند

به گزارش خبرنما،نایب رئیس مجلس شورای اسلامی پس از اعتراض برخی نمایندگان نسبت به نطق علی مطهری و ایجاد تشویش در صحن علنی مجلس اعلام تنفس کرد. به گزارش «پویش»، علی مطهری پس از ایراد نطقی در مورد حوادث سال ۸۸ و حصر موسوی و ...

به گزارش خبرنما،نایب رئیس مجلس شورای اسلامی پس از اعتراض برخی نمایندگان نسبت به نطق علی مطهری و ایجاد تشویش در صحن علنی مجلس اعلام تنفس کرد.

به گزارش «پویش»، علی مطهری پس از ایراد نطقی در مورد حوادث سال ۸۸ و حصر موسوی و کروبی مورد اعتراض برخی از نمایندگان قرار گرفت.

برخی نمایندگان شعار مرگ بر فتنه گر و مرگ بر ضد ولایت فقیه را سرداده و به سمت جایگاه ناطقان تجمع کردند، با این حال، مطهری به سخنان خود ادامه می‌داد. جمع زیادی از نمایندگان دور وی که در جایگاه ناطق ایستاده بود حلقه زدند. سودانی، موسوی‌نژاد، قاضی‌پور، حاجی، نبویان، نعیمی رز و فتح‌الله حسینی سعی می‌کردند مطهری را قانع کنند که از جایگاه ناطق پایین بیاید و از ادامه نطقش منصرف شود اما او که مصر به بیان نطقش بود برخی را که سعی بر این داشتند تا به زور او را از جایگاه به پایین بیاورند را هل داد و در جایگاه ناطق باقی ماند.

در ادامه هم عابد فتاحی نماینده اصلاح‌طلب مجلس مقابل نمایندگانی که متعرض مطهری شده بودند ایستاد و اجازه نمی‌داد آن‌ها به وی نزدیک شوند.

پس از اینکه ابوترابی‌فرد جلسه علنی را ختم کرد و اعلام تنفس کرد همچنان شعار مرگ بر ضد ولایت فقیه از سوی برخی نمایندگان سر داده می‌شد و نمایندگان دیگری از جمله مصباحی مقدم، اکبریان، توکلی، حاجی دلیگانی و زاهدی سعی می‌کردند علی مطهری را از جایگاه ناطق پایین بیاورند اما او همچنان در جای خود ایستاده بود.

در ادامه مجددا پزشکیان و جهانگیرزاده از مطهری خواستند که در جایگاه ناطق باقی نماند اما او به آن‌ها هم پاسخی نداد.

نهایتا به گفته هیات رییسه، مهمانان و خبرنگاران صحن علنی به بیرون هدایت شدند اما همچنان مطهری حاضر نشد از جایگاه ناطق پایین بیاید.
نایب رئیس مجلس خطاب به مطهری گفت: بر اساس ماده ۱۰۸ آیین نامه داخلی مجلس برای حفظ آرامش صحن ۱۵ دقیقه تنفس اعلام می‌کنم و ادامه نطق آقای مطهری را به مصلحت نمی‌دانم.

ابوترابی فرد نمایندگان را دعوت به آرامش کرد و گفت: آقای مطهری شما که در فضای واقعی کشور قرار دارید و می‌دانید که آنچه در مورد این افراد انجام شده با ‌‌نهایت رأفت و رحمت اسلامی و با توجه به مصالح ملی انجام شده و اگر اراده نظام بر رأفت و رحمت نبود قطعا به گونه‌ای دیگر انجام می‌شد.

وی ادامه داد: شما وقتی در جریان واقعیت هستید اینگونه احکامی که تصمیم نظام بر انجام آن تعلق گرفته و براساس احکام قطعی شرعی و اختیاراتی که قانون اساسی تبیین فرموده شکل گرفته اینگونه طرح بحث کردن اعتراض عمومی همه نمایندگان را به دنبال دارد.

ابوترابی فرد تصریح کرد: نمایندگان مجلس هم نمایندگان مردم هستند پس باید این موارد رعایت شود و از جنابعالی انتظار می‌رود که مصالح ملی و احکام شرعی و قانون اساسی را مدنظر داشته باشید.

علی مطهری در پاسخ به توضیحات ابوترابی فرد با بیان اینکه بهتر بود این صحبت‌ها بعد از پایان نطق بنده مطرح می‌شد گفت: ‌ ادامه حصر خانگی موسوی، ‌کروبی و زهرا رهنورد را بدون حکم قضایی همچنان خلاف اصول قانون اساسی است و ادامه آن را به زیان انقلاب اسلامی می‌دانم و معتقدم در این زمینه شورای عالی امنیت ملی به ریاست رئیس جمهور و قوه قضائیه کوتاهی کردند.

وی ادامه داد: ‌همه می‌دانند بنده هیچ تعلقی به آقایان موسوی و کروبی ندارم و در انتخابات ۸۸ به آقای رضایی رأی دادم که در این لحظه نمایندگان با سر دادن شعارهای مرگ بر فتنه گر و تلاش برخی نمایندگان برای ترک جایگاه ناطقان از سوی آقای مطهری ادامه نطق مطهری متوقف شد و ابوترابی فرد نایب رئیس مجلس شورای اسلامی به منظور ایجاد آرامش در جلسه بر اساس آیین نامه داخلی مجلس ۱۵ دقیقه اعلام تنفس کرد.

علی مطهری در نطق خود چه گفت؟

نماینده مردم تهران، ری، ‌ شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی در نطق امروز خود ادامه حصر خانگی موسوی، ‌کروبی و زهرا رهنورد را بدون حکم قضایی همچنان خلاف اصول قانون اساسی دانست و گفت: متاسفانه صدا و سیما در ایام ۹ دی بر طبل تفرقه کوبید، در حالی که مردم در ۹ دی برای برائت از تفرقه‌افکنان دو طرف فتنه به خیابان آمدند.

علی مطهری نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در نطق می‌ان‌دستور خود در صحن علنی مجلس با تبریک ایام ولادت پیامبر اسلام گفت: جشن میلاد پیامبر اعظم در میان ما شیعیان نسبت به جشن میلاد عیسی مسیح در بین مسیحیان و حتی همین جشن در میان اهل سنت از هیجان کمتری برخوردار است و این گونه تصور می‌شود که گرامیداشت پیامبر به اهل سنت و گرامیداشت اعیاد دیگر و ملی به شیعیان واگذار شده است.

وی ادامه داد: نگاهی به برنامه‌های صدا و سیما در این ایام از نظر شادی‌آفرینی این شائبه را ایجاد می‌کند که برنامه‌های شاد بیشتر برای اعیاد ملی پخش و در ایام حزن و اندوه به سراغ مناسبت‌های مذهبی می‌روند.

مطهری با بیان اینکه در بحث وحدت اسلامی پیشرفت نداشته‌ایم و حتی پسرفت کرده‌ایم و دشمنی‌ها زیاد شده است اظهار داشت: وقتی از وحدت اسلامی دم می‌زنیم و اجازه ساخت یک مسجد به اهل سنت در تهران نمی‌دهیم آن‌ها نیز در مکه و مدینه این موضوع را تلافی می‌کنند.

نماینده مردم تهران در مجلس ادامه داد: از آن سو برخی اهل سنت شیعه را مشرک دانسته و از این سو برخی مداحان بر طبل تفرقه می‌کوبند؛ در این میان علمای شیعه و سنی وظیفه سنگینی دارند.

وی اضافه کرد: اگر وحدت آنطور که آیت‌الله بروجردی، امام خمینی و رهبر معظم انقلاب بر آن تاکید دارند مورد توجه قرار می‌گرفت زمینه پیدایش داعش به وجود نمی‌آمد.

وی ضمن محکوم کردن حمله تروریستی در فرانسه اظهار داشت: البته اقدامات نشریه شارلی‌ابدو در انتشار کاریکاتورهای توهین‌آمیز به ساحت پیامبر اعظم نیز شدیدا محکوم می‌شود.

مطهری در بخش دیگری از نطق خود با اشاره به ایام ۹ دی افزود: صدا و سیما در ایام ۹ دی بر طبل تفرقه کوبید در حالی که ۹ دی مردم فارغ از اقدامات تفرقه‌افکنانه دو طرف فتنه برای وحدت به خیابان آمدند و اگر این حرکت مردم به گونه‌ای دیگر تفسیر شود این روز یوم‌الله نیست بلکه یوم‌الشیطان است

بر گرفته از :پایگاه اینترنتی خبر نما

/ 0 نظر / 33 بازدید