مهندس مهرپرورنماینده پیشین درگز در مجلس: لاین همچنان روستا می ماند!

یادداشت اجتماعی، سیاسی  به قلم : علی اصغر ضیائی لائین
مهندس مهرپرور: لاین همچنان روستا می ماند!
آغاز دهه 80 خورشیدی در دوره تحصیلات تکمیلی(کارشناسی ارشد) در یکی از دانشگاه های تهران پذیرفته شده و برای ادامه تحصیل ، چهار سال شهروند تهرانی شدم.دوره تحصیلات من همزمان شد با دوره دوم دولت اصلاحات به ریاست جمهوری جناب آقای سید محمد خاتمی، از سویی مردم شهرستان درگز ، این کهن گهواره تمدن بشری که اصلاح گری و اصلاح طلبی آنها زبانزد است ، "مهندس مهرپرور "را با بیش از 60 درصد آرا به عنوان نماینده خود در دوره ششم مجلس شورای اسلامی برگزیدند . من در دوره تحصیل، ساکن کوی دانشگاه تهران بودم . در این دوره کوی دانشگاه ،کوی و بَرزَنی شده بود برای رفت و آمد سیاسیون، نمایندگان مجلس و برگزاری انواع نمایشگاه ها و جشنواره ها! از قضا نخستین جشنواره فرهنگی و هنری  کوی در اردیبهشت 1381 با عنوان هفته فرهنگ استان ها در این دوره برگزار شد. هنوز استان خراسان یکپارچه بود و سه پاره نشده بود و شعر شاعران آن روزگار غزل یکپارچه بود نه سه بیتی و سه پاره!
وانگهی! دهستان هزار مسجد نیز در آغوش دشت خاوران و دیار باورد، درگز، جا خوش کرده بود و فرزند تَنی آن بود. مهندس مهرپرور که نماینده مردم زادگاهم در مجلس بود از جشنواره بازدید کرد و در نشستی اقتصادی، سیاسی به همراه دکتر غلام حیدر ابراهیم بای سلامی نماینده  خواف و رشتخوار ، محمد رضا خباز نماینده کاشمر و... در سالن اندیشه کوی دانشگاه شرکت کرد. در میان  نشست بنده به عنوان دانشجوی درگزی از او پرسیدم که سرانجام، لاین بخش می شود یا نه ؟ وی در پاسخ با همان روی گشاده و رُک گفت: خیر ، لاین همچنان روستا می ماند!
اینک که در حال نگارش این مقاله هستم، مهندس رسول مهرپرورنماینده "دوره ششم "مجلس  در دهه ششم زندگی و در دهه پایانی صَفر عَزم سَفر کرده و جان به جان آفرین تسلیم کرده است. اکنون بیش از 15 سال یعنی چهار دوره نمایندگی مجلس و پنج دوره ریاست جمهوری می گذرد و لاین همچنان روستاست.شادروان مهندس مهرپرور در گذشته حرفی زد که گویا حجت را بر همگان تمام کرد زیرا لاین از شهرستان درگز جدا و به کلات نادر افزوده شد و "نمایندگان پنجگانه" مجلس شورای اسلامی  کلات نادر و مشهد نیز کاری نکردند . رسولِ درگز مهربانی کرد و حرفی زد و تا واپسین لحظه های زندگی بر گفته هایش وفادارماند و اکنون رسولانِِ دیار امام مهربانی ها می گویند لاین مرکز بخش می شود! می ترسم یعقوب وار چشمان  مان در فراق و سوک ِِبخش نشدن  سیمای یوسف لاین، کم سو شود !
توضیحات عکس: از چپ به راست علی اصغر ضیائی ، بانو....دانشجوی علوم اجتماعی از اسفراین، روانشاد مهندس مهرپرور ، سید عباس حسینی دانشجوی کارشناسی ارشد روابط بین الملل و رضا مصطفوی گرو دانشجوی کارشناسی زبان آلمانی

 

تاریخ نوشتار: بامداد دو شنبه 29آبان96 -لائین

/ 0 نظر / 72 بازدید