تیری که برق از چشمان جوان لاینی پراند!؟

پاییز امسال به دفتر کارم آمد. می گفت می خواهد وام بگیرد و دنبال یک ضامن می گردد، تنها کسی را  که واژه "آری در خدمتم  " گفتم برای وی بود.مدارک مورد نیاز را به صندوق مهر رضا بردم و ضمانت وام او را کردم .وام را دریافت نمود و بنا شد برای خود کاری دست و پا کند و مشغول به کار شود ، البته با خرید خودرو وانت!؟همراه بردار بزرگترش ، حسن،  که وی سالهاست پیمانکاری برق لایین و حومه شهرستان کلات نادری را بر عهده دارد، مشغول به کار شد، یعنی هرجا برقی از فیوز می پرید، ترانسی در آتش می سوخت، تیر چراغ برقی را در زمین فرو می کردند ، تیر افتاده ای را عّلّم می کردند!؟ و یا  به روستایی برق کشی می شد، رد پای برادران سپهری پیدا بود . در کار خود زحمت کش و سررشته دار(متخصص) بودند.

از قضای روزگار روز دهم اسفند ماه سال جاری ، از سوی دهیاری روستای "آقداش"از توابع بخش مرکزی شهرستان کلات نادری گزارش شد که : هشت تیر چراغ برق این روستا به سبب سردی هوا و بوران سر به زمین نهاده و روستا در قُله کوه در خاموشی به سر می برد.برادران سپهری(حسن، حسین، محسن و مسلم )با ساز و برگ (تجهیزات) کامل روانه روستا شدند . تیر شکسته و از کمر خم شده را راست کرده و مشغول بازسازی می شوند که ناگهان دوباره تیر بَد پیر هوس خاک نشینی می کند و همراه محسن که مشغول نصب وتعمیر است، از فاصله ده(10) متری به زمین برخورد می کند و تیر بر سر محسن، این کارگر(تکنیسین)اداره برق شهرستان می نشیند و برق از چشمانش می پرد!؟با توجه به سخت گذر بودن مسیر ، از بالگرد هلال احمر شهرستان مشهد درخواست کمک می شود ، خوشبختانه کارگر زخمی را با این پرنده آهنین به بیمارستان طالقانی مشهد اعزام می کنند.

وی اکنون پس از سه روز همچنان بی هوش و در "کما" است. درخواست خانواده و خویشان وی علاوه بر دستان شفا بخش دکتر جراح و نّفّس مسیحایی وی ، دعا نمودن به بهبودی حال اوست تا همچون گذشته به آغوش گرم و پر مهر خانواده برگردد و نزد همسرش"حدیث "زندگی بگوید و دوباره سفیر و پیک "روشنی " برای خانه های تاریک مردم بی نوا باشد. کاش .خدایا خودت از خانه "غیب" شفا بخش این بیمار و دیگر دردمندان و نیازمندان در بستر و بیمارستان باش.آمین

عکس:برگرفته از پایگاه اینترنتی "کلات نادر "

/ 4 نظر / 63 بازدید
طاهر

خدايا، با شفاي عاجل ،سلامتي رابه ايشان كه باتلاش جانفرسا،چراغ زندگي ديگران راروشن ميكرد،برگردان. آمين يارب العالمين

amin

با تشکر و آرزوی سلامتی و شفای محسن عزیز

تات ازکرناوه شیرین

خبرواقعا تلخی بود.ازخداوندمنان برای این جوان زحمتکش ارزوی بهبودی کامل داریم

سپاهی لایین

خداوندا شفای عاجلش ده به خوش‌حالی امید کاملش ده... درود برادرم. از صمیم دل و یکدل آرزوی سلامتی‌اش را داریم. بدرود.