"سپاهی لائین"با سه کتاب به نمایشگاه بیست و هشتم کتاب تهران رفت

مجموعه از تازه ترین کتابهای شعر علیرضاسپاهی لایین به همت نشر سپیده باوران مشهد از امروز راهی بازار کتاب گردید. به گفته ی شاعر، این سه کتاب که هرکدام حدود 200 صفحه شعر و در قالب غزل اند، سه گانه ای مشتمل بر شعرهای سراینده در سه مقطع از زندگی او و عبارتند از؛

1-فواره ها؛ مجموعه ی شعرهای چاپ شده و ناشده یا بازسرایی شده ی سپاهی لایین از سال 1370 تا 1389.

2-تقویم تنهایی؛ مجموعه ای از شعرهای 1389 و 1390 که بخش اصلی شعرهای زندان را او را نیز شامل می شود.

3-شرح بت پرستی ها؛ شامل سروده های سپاهی لایین در سالهای 1391 تا پایان 1392.

به گفته ی شاعر، اگرچه این سه کتاب هرسه به زبان ملی و عزیز پارسی است اما او در جای جای اشعارش از دلبستگی هایش به زبان مادری(کردی) و اوضاع نابسامان فرهنگی و اجتماعی قوم کرد سخن گفته است.

به گفته ی سپاهی لایین اگرچه این اتفاق خوشایند، نشان از روشنایی و گشایش و امیدواری در اوضاع فرهنگی و اتخاذ سیاستهای مقبول از سوی دولت برای رونق بازار نشر و صدالبته جای سپاس دارد، اما این شادمانی وقتی کامل میشود که شاعران بتوانند اشعار قومی و محلی(به زبان مادری) خود را نیز به راحتی منتشر کنند و من معتقدم چنانچه علاقمندان زبان کردی، اشتیاق بالای خود دراین زمینه را به ناشران اعلام کنند تا نگرانی آنان از بازگشت سرمایه منتفی شود، قطعا به تسهیل روند چاپ و نشر آثار کرمانجی کمک شایانی خواهد کرد.

لازم به ذکر است که هم اکنون علیرضا سپاهی لایین 8 جلد کتاب شعر و نثر برای گروههای مختلف سنی به زبان کرمانجی یا درباره ی آن، آماده نشر دارد که امیدواریم اقبال و تقاضا و پشتیبانی همزبانان از سراسر کشور، زمینه ی نشر این آثار را نیز فراهم سازد.

............................................

علاقمندان می توانند سه کتاب تازه منتشرشده ی علیرضا سپاهی لایین را از نشانی های ذیل تهیه فرمایند؛

مشهد: چهارراه گلستان

بازار ناشران

کافه کتاب آفتاب.

همچنین؛نمایشگاه کتاب تهران

شبستان

راهرو 20

غرفه 19

و در کلیه ی شهرکتابهای سراسر کشور.

شماره های مرکز پخش در مشهد عبارتنداز؛

051 38435852

05138442951

 

/ 2 نظر / 69 بازدید
مهدي

استادگرانقدر،آقاعليرضاسپاهي ازمفاخركم نظيرودوست داشتني ادبيات ماهستند،اميدوارم بزودي توفيق تهيه كتب ايشان حاصل وازاشعارشان لذت ببريم.سلامتي وموفقيت روزافزون استادراازدرگاه خداوندخواستارم.

طاهر

ارادتمند آقاي سپاهي شاعربزرگ كرمانج